Skup Aut
Chcesz szybko sprzedać auto. Skup aut proponuje skup każdego auta za gotówkę natychmiast. Sprawdź na naszej stronie ile skup samochodów zapłaci za Twoje auto.

Ponad 99% ogłoszeń dotyczących sprzedaży samochodów opisuje auta, jako te doskonałe i bezwypadkowe. Tymczasem rzeczywistość jest całkowicie inna. Zaledwie kilka szczegółów pomoże rozpoznać samochód po kolizji czy też stłuczce. Dla fachowców, niektóre elementy i mankamenty samochodu są tak ewidentne, iż trudno ich nie zauważyć. Warto dowiedzieć się więcej na ten temat.

 

Stan wizualny i techniczny auta

Kto sprzedaje auto po kolizji drogowej lub po wypadku i opisuje je jako bezwypadkowe, popełnia wykroczenie.  Kupując auto, lepiej jest unikać tego typu transakcji i już lepiej zawiesić oko na samochodzie, który jest uczciwie opisany jako powypadkowy, niż ten w stanie idealnym, bez wypadku, który w rzeczywistości dużo przeszedł.

Stan wizualny to jedno, najważniejszy jednak jest stan techniczny. To on gwarantuje komfort i bezpieczeństwo, a także pozwala na oszczędności. Jeżeli auto jest powypadkowe i jest w złym stanie technicznym, wówczas trzeba liczyć się z dodatkowymi konsekwencjami.

Aby być pewnym, że samochód faktycznie jest bezwypadkowy, warto zabrać ze sobą specjalistę – blacharza. Osoba taka ma nie tylko wprawne oko, ale również odpowiedni sprzęt, aby sprawdzić grubość lakieru i niedoskonałości, które wynikają z malowania. Przed samym zakupem warto auto sprawdzić, chociażby na stacji diagnostycznej.

Na co zwracać uwagę podczas zakupu

Pierwszym elementem, na który trzeba zwrócić uwagę jest lakier. Jeżeli elementy samochodu mają różne odcienie, wówczas jasne jest, że były wymieniane lub malowane. Dodatkowo, mając miernik można zmierzyć jego grubość, która nie powinna przekraczać 200 mikrometrów.Doświadczony blacharz od razu zauważy szczeliny, a także wgniecenia lub prostowania blacharskie, które świadczą o tym, że przy aucie dokonywane były prace blacharsko-lakiernicze. Dodatkowo, sprawdzi on uszczelki, które tylko i wyłącznie fabrycznie są wpasowane idealnie.Choć data produkcji szyb może się różnić, to jednak wymieniona szyba można znaczyć o kolizji drogowej. Choć nie musi. Bardzo ważnym elementem jest mocowanie zderzaka. Właściwe powinno być wyjątkowo proste i bardzo dobrze dokręcone.Przekręcone reflektory, lub niewłaściwie spasowane, mogą znaczyć o zastosowaniu zamiennika lub też niewłaściwym spasowaniu reflektora po wypadku.

Kupując auto, trudno jest rozpoznać w nim pewne ewidentne ślady. Czasem kupujący szukają ich na siłę, czasem natomiast zafascynowanie zakupem jest tak duże, iż nie zauważamy ewentualnych usterek. Koniecznie jednak trzeba sprawdzić samochód przed kupnem. Jeżeli dojdzie do jakichkolwiek wątpliwości, wówczas najlepiej jest przemyśleć sprawę zakupu ponownie. Jeżeli jednak samochód jest ewidentnie powypadkowy, a sprzedający upiera się przy swoim zdaniu, natychmiastowo należy zerwać negocjację i zakończyć rozmowę. Zakup musi być kontrolowany, przemyślany, a także odpowiednio rozpracowany, tylko wtedy można w późniejszym czasie cieszyć się z nowo zakupionego samochodu, a nie martwić kolejnymi naprawami i związanymi z nimi kosztami.

Przebieg Transakcji

Wycena Auta
Wycena Auta
Możesz sprawdzić ile zapłacimy za Twoje auto w ciągu kilku minut. Wypełnij formularz dostępny TUTAJ! I odbierz po chwili maila otrzymasz naszą propozycję
Spotkanie z Nami
Spotkanie z Nami
Czas i miejsce spotkania – ustalasz Ty!. Możesz przyjechać do naszej siedziby lub nasz przedstawiciel przyjedzie w miejsce wskazane przez Ciebie.
Sprzedaż Auta
Sprzedaż Auta
Nasz pracownik na miejscu wystawi umowę kupna sprzedaży oraz zapłaci za auto. Cała procedura sprzedaży trwa nie więcej niż 15 min.