Skup Aut
Chcesz szybko sprzedać auto. Skup aut proponuje skup każdego auta za gotówkę natychmiast. Sprawdź na naszej stronie ile skup samochodów zapłaci za Twoje auto.

Samochody używane sprowadza się nie tylko zza zachodniej lub południowej granicy, ale również zza granicy wschodniej. W wielu przypadkach jest to bardzo opłacalne, nawet wtedy, kiedy trzeba zapłacić dodatkowy podatek w postaci cła. Często opłacalność sprowadzenia auta z Rosji jest zdecydowanie większa niż z Niemiec, Austrii, Holandii czy też Belgii. Biorąc pod uwagę to, iż w Rosji można kupić używane auto bardzo tanio, to naprawdę sprzedaż taka może okazać się niezwykle opłacalna, szczególnie, jeżeli dobrze poszuka się klienta już w Polsce, bądź na zachodzie.

 

Sposoby na sprowadzenie auta z Rosji

Rosja jest bardzo dużym i niezwykle zróżnicowanym krajem. Tutaj bogactwo i przepych mieszają się ze skrajną biedą i tragicznymi losami ludzi. Jest to również kraj kontrastów, kraj, w którym można kupić każdy samochód za każdą cenę, a czasem okazja do zakupu jest naprawdę ogromna. Problem pojawia się jednak nie w samym kupnie, lecz później w przewiezieniu takiego samochodu przez granicę z Ukrainą bądź Białorusią i Polską. Konieczność opłacenia cła często powoduje, iż zakup auta, nawet przy bardzo dobrej okazji, jest mało opłacalny. Dlatego właśnie zdecydowanie lepiej jest  spróbować tego cła uniknąć, choć łatwe to nie jest. Jednym ze sposobów na uniknięcie cła jest chociażby przewiezienie samochodu w częściach. Zadanie to jest stosunkowo trudne, jednak wcale nie jest niemożliwe. Na rynku działają firmy, które zajmują się transportem samochodów do Rosji oraz z Rosji w częściach, a następnie ich składaniem. Nie jest to oczywiście rozbieranie auta śruba po śrubie, obejmuje ono po prostu rozłożenie samochodu do konkretne podzespoły. Cło na auta jest wysokie, na części natomiast już nie, to czyni proceder ten bardzo opłacalnym. Jest to jednak proceder bardzo czasochłonny, choć często można dogadać się z handlarzami aut w Rosji w sprawie rozebrania takiego auta, a następnie przewiezienia go wspólnym transportem przez granicę. Oczywiście jest to kosztowne, jednak często zdecydowanie mniej kosztowne w stosunku do opłacenia cła.

Kurs rubla a opłacalność zakupu auta

Jednym z czynników, który wpływa na opłacalność sprowadzenia samochodu z Rosji jest oczywiście kurs rubla. Ostatnie zawirowania na rynku, liczne limity oraz zakazy wprowadzone na Rosję bardzo mocno wpłynęły na kurs rubla. Ten jest jednym z najniższych od wielu lat, a to sprawia, że ceny samochodów w przeliczeniu na polskie złotówki spadły nawet o 30 do 40%. Opłacalność zatem wzrosła, bowiem wraz ze spadkiem wartości, spadła również kwota cła, niezbędna do opłacenia podczas przewiezienia samochodu. Dlatego też opłacalne stało się sprowadzanie nie tylko aut standardowych, ale również samochodów, które do tej pory nie znajdowały się na liście poszukiwanych. Niski kurs rubla z pewnością wabi handlarzy aut oraz osoby, które chcą sprowadzić dla siebie jakieś auto luksusowe lub też rzadko spotykane w Polsce. W Rosji szczególnie popularne są auta japońskie, w tym Toyoty, Mazdy, Hondy, zatem ich cena tam jest bardziej atrakcyjna niż w innych krajach.

Przebieg Transakcji

Wycena Auta
Wycena Auta
Możesz sprawdzić ile zapłacimy za Twoje auto w ciągu kilku minut. Wypełnij formularz dostępny TUTAJ! I odbierz po chwili maila otrzymasz naszą propozycję
Spotkanie z Nami
Spotkanie z Nami
Czas i miejsce spotkania – ustalasz Ty!. Możesz przyjechać do naszej siedziby lub nasz przedstawiciel przyjedzie w miejsce wskazane przez Ciebie.
Sprzedaż Auta
Sprzedaż Auta
Nasz pracownik na miejscu wystawi umowę kupna sprzedaży oraz zapłaci za auto. Cała procedura sprzedaży trwa nie więcej niż 15 min.