Skup Aut
Chcesz szybko sprzedać auto. Skup aut proponuje skup każdego auta za gotówkę natychmiast. Sprawdź na naszej stronie ile skup samochodów zapłaci za Twoje auto.

Rynek samochodów używanych w Polsce jest stosunkowo mocno nasycony. Powstały już specjalne raporty i statystyki, które mówią, jakie samochody w Polsce kupowane są najchętniej i jednocześnie najczęściej. Czy jednak statystyki te mówią jednocześnie o tym, jakie auta w Polsce można najłatwiej i najszybciej sprzedać?  Niekoniecznie. Często bowiem najlepiej sprzedający się aktualnie model samochodu w Polsce, nie jest tym, który jest najczęściej kupowany. Sytuacja jest identyczna również w drugą stronę.

 

 

Samochody najczęściej kupowane

Najczęściej kupowane samochody używane w Polsce to oczywiście Volkswageny, Ople oraz Fordy. Najwięcej ludzi jest chętnych właśnie na te modele używanych aut. Ich częsta sprzedaż może wynikać z faktu, że są to auta stosunkowo tanie i dobrej jakości. Może również wynikać z faktu, że samochody te są stosunkowo wadliwe i właściciele po pewnym czasie chcą się ich pozbyć. W każdym razie, decydując się na zakup, któregoś z modeli najlepiej sprzedających się aut, warto wziąć pod uwagę obie opcje. Samochody, które charakteryzują się wysokim poziomem trwałości i efektywności są tymi, które kupuje się chętnie, jednak jest ich na rynku stosunkowo mało. Dlatego właśnie samochody kupowane najczęściej niekoniecznie muszą być tymi, które najłatwiej jest sprzedać.

 

Samochody najchętniej kupowane

Najchętniej kupowane modele aut używanych to rzecz jasna Honda, Toyota, Mitsubishi oraz wysokiej klasy samochody zachodnie, takie jak Mercedes czy też Audi. Dlaczego akurat te samochody? Odpowiedź jest prosta – samochody te uchodzą za najtrwalsze i najlepsze pod kątem mechaniki. Dlatego jest ich na rynku stosunkowo mało, są chętnie kupowane i przy okazji bardzo szybko można je sprzedać. To właśnie te marki, które są najchętniej kupowane, sprzedaje się najłatwiej, bowiem tych samochodów jest stosunkowo niewielka ilość w obrocie. Biorąc pod uwagę Hondę czy Toyotę, to są to samochody, które przeciętny właściciel użytkuje najdłużej – jest to nawet około 12-13 lat. Przy Volkswagenie jest to wiek poniżej 10 lat. Dlatego warto zauważyć, że najpopularniejsze marki samochodów, które najczęściej sprzedają się na rynku wtórnym, nie pokrywają się z tymi, które klienci kupują najchętniej.

 

Perełki w sprzedaży

Wielu handlarzy samochodów używanych poszukuje tak zwanych perełek. Samochodów bardzo chodliwych, niekoniecznie tych, które są najczęściej kupowane i sprzedawane. Poszukiwanie takich perełek i znalezienie ich to kwestia umiejętności, jednak znalezienie takiego samochodu, to pewna jego sprzedaż z dobrym zyskiem. Nic dziwnego, że handlarze nie lubią najczęściej kupowanych marek samochodów, lecz te, które kupuje się najchętniej. To one gwarantują możliwość sprzedaży z największym zyskiem, a co za tym idzie w najlepszej cenie. To właśnie marki takie jak Honda, Toyota czy Audi są tymi najchętniej kupowanymi, choć nie najczęściej dostępnymi w handlu. Najczęściej kupowane samochody osobowe, to te, na których zarabia się najmniej i jest ich w handlu bardzo dużo. Najchętniej kupowane auta osobowe, to te, na których można najwięcej zarobić.

Przebieg Transakcji

Wycena Auta
Wycena Auta
Możesz sprawdzić ile zapłacimy za Twoje auto w ciągu kilku minut. Wypełnij formularz dostępny TUTAJ! I odbierz po chwili maila otrzymasz naszą propozycję
Spotkanie z Nami
Spotkanie z Nami
Czas i miejsce spotkania – ustalasz Ty!. Możesz przyjechać do naszej siedziby lub nasz przedstawiciel przyjedzie w miejsce wskazane przez Ciebie.
Sprzedaż Auta
Sprzedaż Auta
Nasz pracownik na miejscu wystawi umowę kupna sprzedaży oraz zapłaci za auto. Cała procedura sprzedaży trwa nie więcej niż 15 min.